Od pondělí 17. května 2021 se mohou na očkování registrovat lidé starší 40 let

16.05.2021 10:12

Karlovy Vary (14. 5. 2021) Na očkování proti COVID-19 se od půlnoci z neděle na pondělí 17. května 2021 mohou nově registrovat v rámci centrálního rezervačního systému občané starší 40 let. Připojí se tak ke skupinám obyvatel 80+, 70+, 65+, 60+, 55+, 50+ a 45+, dále ke zdravotníkům, chronicky nemocným pacientům, pracovníkům kritické infrastruktury, sociálních služeb, k vyučujícím z vysokých škol a lidem pečujícím o blízkou osobu.

Registrace v centrálním rezervačním systému bude pro zájemce o očkování starší 40 let opět přístupná na internetové stránce: https://registrace.mzcr.cz/ Prostřednictvím systému si lidé mohou rezervovat termín a místo provedení očkování. „Samotný proces očkování od příchodu do očkovacího centra až po odchod domů probíhá ve všech našich očkovacích centrech hladce a bez problémů, zájemci o vakcinaci se nemají čeho obávat. V očkování pokračuje i většina praktických lékařů v kraji. Díky tomu máme v regionu k dnešnímu dni už více než 110 tisíc podaných vakcín,“ uvedl hejtman Petr Kulhánek.

Karlovarský kraj pomáhá v registraci na očkování lidem, kteří ne vždy mají přístup k internetu a potřebnou uživatelskou zkušenost. I nadále proto nabízí bezplatnou asistenční linku pro telefonickou pomoc s touto registrací. Asistenční linka má telefonní číslo 800 600 444 a v provozu je od pondělí do neděle (včetně svátků) od 9 do 15 hodin. Volat je ale také možné státní linku 1221.

Přesný postup registrace na očkování najdou zájemci na COVID PORTÁLU MV ČR:

https://covid.gov.cz/situace/registrace-na-ockovani/postup-registrace-rezervace


Adresy očkovacích center v Karlovarském kraji jsou k dispozici na krajské internetové stránce k očkování:

https://www.kr-karlovarsky.cz/covid-19/Stranky/ockovani_kvk.aspx

O možnosti očkování se lidé mohou ale také informovat u svého praktického lékaře, pokud se do vakcinace zapojil.