Aktuální informace OÚ Milíkov (ke dni 27.2.2021)

03.03.2021 11:26

Vláda odsouhlasila v rámci nouzového režimu počínaje pondělím 1.3.2021 další omezení a to po dobu do 28.3.2021.

 

Jestliže máte zdravotní problémy a voláte záchrannou službu, vždy pravdivě sdělte operátorovi, zda jste nepřišli do kontaktu s někým, kdo onemocněním Covid-19 trpí. Za zatajení této informace hrozí vysoké tresty a ohrožujete tím zdraví záchranářů!

 

Rozhodnutím vlády jsou stále uzavřeny restaurace, bary a hospody. Stále platí zákaz požívání alkoholických nápojů na veřejně přístupných místech.  Stále budou moci občerstvení prodávat přes výdejní okénka. Ta mohou být otevřena do 21. hodiny.

 

Budou uzavřeny školky a školy. Všechny ročníky budou vyučovat distanční formou, to samé platí pro střední a vysoké školy.

 

Vnitřní veřejné sportoviště, fitness centra a bazény jsou uzavřeny. Veškeré kulturní události jsou zrušeny včetně otevírací doby zoologických zahrad.

 

Od 1.3.2021 si mohou rezervovat termín očkování osoby 70+.

 

Roušky a respirátory:

 

Od 1.3.2021 platí povinnost nosit všude na zastavěném území obce chirurgickou roušku. Výjimka platí jen v případě, že je člověk sám v přírodě.

 

Ochrana dýchacích cest bude povinná na pracovišti. Na místech, kde je větší koncentrace lidí, bude povinný respirátor. Platit to bude například v prodejnách, provozovnách a dopravě.

 

Obchody a služby:

 

Otevřené zůstanou prodejny s potravinami, drogérie, lékárny, ochody s krmivem, optiky či malé prodejny novin a tabáku.

 

Uzavřeny budou papírnictví, prodejny s dětským textilem a obuví nebo obchodů se zbraněmi a střelivem.

 

Omezení pohybu v rámci okresu:

 

Opustit bydliště za jiným účelem, například na vycházku či si zaběhat, bude možné od 5:00 do 21:00, a to pouze po území obce, nikoli okresu.

 

Při pobytu venku by se neměly stýkat osoby, které spolu nežijí ve společné domácnosti.

 

Návštěvy příbuzných (rodiče, prarodiče), kteří bydlí ve stejném okrese, nejsou možné, pokud nejde o zajištění jejich nezbytných potřeb, o zabezpečení jejich nutné péče nebi jejich doprovod například k lékaři nebo na úřad.

 

 

Omezení pohybu mezi okresy:

 

Cesty mezi okresy jsou až na výjimky zakázány. Při cestách mimo obec bydliště do zaměstnání je třeba potvrzení zaměstnavatele, které lze vystavit i na určité období.

 

Při cestách mimo obec například k lékaři či na úřady stačí zaškrtnutý formulář nebo četné prohlášení. Kde bude uvedeno místo, čas a cíl cesty.

 

Nákupy mimo okres bydliště nejsou možné. Nakupovat lze pouze v rámci okresu. Na nákupy se může cestovat pouze v nezbytném počtu osob. Nejlépe chodí nakupovat pouze jeden člen domácnosti.

 

Návštěvu rodičů za účelem obstarání životních potřeb, (nákupy, lékař apod.) je možné se prokázat čestným prohlášením.

 

Senioři od 65 let si mohou objednat dovoz potravin a léků od hasičů Milíkov. Stačí zatelefonovat ve všední dny mezi 15. a 18. hodinou na 725 815 861. Senior platí u této služby jen hodnotu nákupu.

 

Senioři nad 65 let si mohou v případě nedostatku vyzvednout na Obecním úřadě papírovou roušku včetně respirátoru FFP 2a jednorázové ochranné rukavice po dohodě na čísle 776 558 031 nebo 354 693 202.

 

Úřad je pro veřejnost otevřen jen v pondělí a ve středu od 10 do 15 hodin. Vždy jen neodkladné záležitosti. Nejdříve úřad kontaktujte telefonicky na čísle 354 693 202 nebo 776 558 031. Pokud v sobě stavu nouze skončila platnost občanského nebo řidičského průkazu, je platný i nadále, s vyřízením nového dokladu vyčkejte.

 

OBEC MILÍKOV NABÍZÍ POMOC S REGISTRACÍ K OČKOVÁNÍ PROTI ONEMOCNĚNÍ COVID – 19 SENIORŮM STARŠÍM 80 LET A NEJEN JIM. V DALŠÍ VLNĚ REGISTRACÍ I VŠEM SENIORŮM 70 +. VSTUP DO CENTRÁLNÍHO REZERVAČNÍHO SYSTÉMU PRO ZÁJEMCE OČKOVÁNÍ JE DOSTUPNÝ NA INTERNETU.

 

 

 

Jakékoliv další informace Vám podáme na čísle 725 052 003, 739 543 451 nebo 354 693 202!

 

 

                                                                                                                       Jan Benka